• Przechowalnia 0
 • Przelewy 24

  Bach Jan Sebastian - Inwencje Dwugłosowe - Inwencja nr 02 c-moll BWV 773

  1,50 zł

  Wysyłka: natychmiast
  Produkt dostępny
  Waga:0.00 kg
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:szt.

  Inwencje i sinfonie, BWV 772–801, znane także jako Inwencje dwugłosowe – zbiór 15 krótkich utworów na instrument klawiszowy, dwugłosowych kompozycji kontrapunktycznych mających znaczenie przede wszystkim pedagogiczne.

  W epoce Bacha edukacja w zakresie wykonawstwa była równie istotna jak kształcenie kompozytorskie. Zbiór ten został przez kompozytora napisany dla jego 12-letniego syna Wilhelma Friedmanna w 1722 roku, gdy Bach pełnił funkcję kapelmistrza w Köthen (Anhalt). Tytułem wówczas nadanym było "Preambula i fantazje". W 1723 zbiór został ponownie przepisany ze zmianą kolejności utworów, wprowadzone zostały także innowacje, poszerzenia i poprawki. Wówczas także nadana została nazwainwencje dla utworów dwugłosowych oraz sinfonie dla trzygłosowych. Tę późniejszą wersję uznaje się dziś za obowiązującą w wykonawstwie.

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję
  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.