• Przechowalnia 0
 • Przelewy 24

  Bach - Suita nr 4 Es-dur BWV 1010

  4,50 zł

  Wysyłka:48 godzin
  Produkt dostępny
  Waga:0.00 kg
  Sprawdź koszty wysyłki

  Koszty dostawy tego produktu

  Ilość:szt.

  Suity na wiolonczelę solo to szereg kompozycji cyklicznych. Gatunek ten – wykształcony ostatecznie w baroku, będący następstwem miniatur tanecznych i nietanecznych połączonych wspólną tonacją – perfekcyjną realizację znalazł naturalnie w twórczości Johanna Sebastiana Bacha. Choć przed Bachem utwory na wiolonczelę solo pisali i inni kompozytorzy, to właśnie 6 Suit (BWV 1007–1012) lipskiego kapelmistrza tworzy kanon gatunku. Jak się okaże, po 200 latach będzie on nadal aktualny i obowiązujący.

  Komponowane w latach 1717–1723 Suity nie były znane aż do początku XX wieku, kiedy to odkrył je przypadkiem w Barcelonie 13-letni Pablo Casals. On też był ich pierwszym współczesnym wykonawcą. Jak brzemienne w skutki było to znalezisko, widać po XX-wiecznej literaturze wiolonczelowej. Znaczna część repertuaru na ten instrument nawiązuje do wzorów bachowskich, choć czasem w całkiem nieprawdopodobny sposób.

  Dla tego produktu nie napisano jeszcze recenzji!

  Napisz recenzję
  Akceptuję
  Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.